Заява президентки фон дер Ляйєн про місцеву та регіональну співпрацю між Україною та ЄС для відновлення України.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн виступила з промовою щодо післявоєнного відновлення України, звернувшись до Володимира Зеленського та всіх українців.

«Скоро настане час відбудови України. Фактично він починається вже у звільнених районах Києва та інших місцях. Українці повертаються до своїх зруйнованих міст і сіл, щоб прибрати руїни, відбудувати будинки та інфраструктуру та відновити економіку. Це величезні зусилля, і ми повинні мобілізувати всі наявні ресурси для відбудови України.

Тому я щиро підтримую пропозицію Президента Зеленського залучити через партнерство міста та регіони Європейського Союзу до цих зусиль з відбудови.

Сила Європи базується на тому, що наші громадяни невтомно працюють над покращенням повсякденного життя та майбутнього наших дітей у містах, селищах, селах та районах. Наші міста та регіони мають досвід і знання, коли йдеться про відновлення та управління повсякденним життям громадян. І ми хочемо поділитися з вами цим досвідом.

Ви можете розраховувати на величезну солідарність європейських громадян у підтримці України. І я знаю, що ми також можемо розраховувати на «Європейський комітет регіонів», який активно пов’язує наші місцеві та регіональні мережі в Європейському Союзі з їхніми українськими колегами.

Ми допоможемо вам відбудувати вашу країну і разом з вами підемо вашим європейським шляхом».

Повний текст звернення можна прочитати тут – https://bit.ly/3vlnbdZ