Архітектор штаб-квартири Apple почав працювати над планом реконструкції Харкова.

Архітектор лорд Норман Фостер, який створив штаб-квартиру Apple, почав працювати над планом реконструкції Харкова. Про це повідомили в Харківській міськраді.

Як розповів Норман Фостер, він уже створив план проєкту маніфесту міста, який ще коригуватимуть. 

«Першим кроком буде генеральний план міста, пов’язаний з регіоном, щоб об’єднати найулюбленішу та найшанованішу спадщину минулого з найбажанішими та найзеленішими елементами інфраструктури й будівель – іншими словами, створити місто майбутнього зараз і планувати своє життя на десятиліття вперед», – сказав Норман Фостер.

Він заявив, що зобов’язується зібрати єкспертів з найкращими планувальними, архітектурними, дизайнерськими та інженерними навичками у світі для відродження Харкова. 

Загалом у місті зруйновані приблизно 25% будинків. російська армія знищила багато адмінбудівель, будинків у центрі міста, житлові мікрорайони, серед яких особливо постраждали П’ятихатки, Рогань, Північна Салтівка.  «Велику увагу потрібно приділити дизайн-проєкту, щоби мікрорайони відрізнялися один від одного, – роповів міський голова. – Останні розробки, енергозберігальні технології. Потрібні бомбосховища, підземні паркінги подвійного призначення».